Strona Główna    Linki    Kontakt    Szkolne Schronisko Młodzieżowe 22-10-2020 14:22:33
 
Nawigacja
Strona Główna
Kadra pedagogiczna
Dla Rodziców
Galeria
Plan dnia
Koszty
Regulamin internatu
O nas
Informacje o internacie
Z historii internatu
Nasze pasje
Fotografia
Origami
Rekrutacja
Zasady rekrutacji
Dokumenty do pobrania
Kontakt
ul. Tysiąclecia 15a
19-100 Mońki
tel. (0-85)716-25-24
intermon@interia.pl
DNI OTWARTE
Od 29 kwietnia do 31 kwietnia w naszej szkole odbywały się Dni Otwarte. Jako internat mieliśmy swoje stoiska w budynku liceum oraz technikum. Nasi wychowankowie prezentowali ofertę internatu zainteresowanym gimnazjalistom, wręczali ulotki, własnoręcznie wykonane breloczki oraz częstowali ciasteczkami upieczonymi przez nasze dziewczęta. Gimnazjaliści mogli też obejrzeć prezentację o naszym internacie.
POWITANIE WIOSNY
21 marca, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, nasi wychowankowie uczcili turniejem wiosennym. Zespoły rywalizowały w różnych konkurencjach między innymi: rysowanie bociana, wykonanie marzanny czy rozwiązywanie krzyżówki do której polecenia były ukryte w budynku internatu. Młodzież jak zwykle wykazała się pomysłowością i dużym poczuciem humoru.
DNI OTWARTE
Zapraszamy na Dni Otwarte do naszego internatu.

Osoby z samorządu zaprezentują ofertę w budynkach liceum i szkoły zawodowej, a zainteresowanych zabiorą na "wycieczkę" do internatu.
DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE
W tym roku, 8 marca, chłopcy sprawili dziewczętom przemiłą niespodziankę - przygotowali skecze w iście aktorskim wydaniu. Wręczyli również miłe prezenty - niespodzianki, a nawet upiekli ciasteczka/oczywiście babeczki/
Tacy mężczyźni to skarb!
TURNIEJ PIŁKARSKI
7.03.2017r. drużyna naszych chłopców wzięła udział w Międzyinternatowym Turnieju w Futsalu. Rozgrywki odbyły się w Białymstoku. Poziom gry był wysoki , zajęliśmy V miejsce.
Gratulujemy występu i dziękujemy za reprezentowanie naszego internatu.
WIZYTA DUSZPASTERSKA
9 lutego 2017r. gościliśmy z wizytą duszpasterską w internacie Ks. Artura. Po wspólnej modlitwie i pokropieniu wodą święconą w świetlicy Ksiądz odwiedził nas w pokojach. Miło nam, że Ks. Artur pamiętał o słodyczach podczas kolędy.
Dziękujemy i zapraszamy w następnym roku szkolnym.
WYWIADÓWKA W INTERNACIE
Zapraszamy Rodziców uczniów mieszkających w internacie na rozmowy indywidualne z wychowawcą
19.01.2017r. / czwartek/ w godz. 14,00 - 16,00.
PODZIĘKOWANIE

Jako Rodzice Adopcyjni małej Grace otrzymaliśmy podziękowanie od Fundacji Kasisi przesłane przez Szymona Hołownię i siostrę Mariolę Mierzejewską.
"Drodzy Przyjaciele!
Dziękuję Wam za to, że zdecydowaliście się przejść kolejny rok ramię w ramię z naszymi kasiskimi dzieciakami.
Wielokrotnie pisałem już, jak wielki szacunek należy się Wam za uczestnictwo w tym właśnie programie, w którym każdy wspierający decyduje się wziąć na siebie konkretne obowiązki, godząc się na to, że nie może niczego żądać w zamian. Wasz udział w Adopcji Serca to praktyczna definicja altruizmu. "
- to tylko niewielki fragment listu jaki dotarł do naszego internatu.

Naszą Grace opiekujemy się ponad dwa lata. Dziewczynka ma już trzy lata i w dalszym ciągu może liczyć na naszą pomoc.
WIECZÓR WIGILIJNY W INTERNACIE
W tym roku nasza uroczysta kolacja świąteczna odbyła się 21.12.2016r.
Był to niezwykły wieczór dla wszystkich obecnych osób - wychowanków, wychowawców i zaproszonych gości.
Spotkanie w świetlicy rozpoczęło się powitaniem przez P. Kierownik Dorotę Filewicz i przedstawicieli Mółodzieżowej Rady Internatu. W uroczysty bożonarodzeniowy nastrój wprowadziła nas przygotowana przez młodzież poetycka inscenizacja przeplatana kolędami. Następnie składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem.
Pan Dyrektor Krzysztof Falkowski, oprócz życzeń miał dla naszych wychowanków prezent - niespodziankę. X-box uatrakcyjni nam zimowe internackie wieczory. Po uczcie dla ducha nastąpiło wreszcie coś dla ciała - Panie kucharki przygotowały tradycyjne wigilijne potrawy a nasze koleżanki upiekły świąteczne ciasta.
Późnym wieczorem przyszedł wreszcie Mikołaj ze swoim pomocnikiem. Tym razem, żeby dostać prezent trzeba było się trochę napracować. Poszczególne zespoły dostały konkretne zadania do wykonania: rysowanie portretu Mikołaja,wykonanie jego czapki , pakowanie prezentu, gra w bożonarodzeniowe "tabu" . Dopiero wtedy można było otrzymać upominek. Jak co roku wszyscy stwierdzili, że był to najfajniejszy wieczór w roku. Dziękujemy wszystkim za miłą atmosferę.

Młodzieżowa Rada Internatu
PRZYGOTOWANIA DO WIECZORU WIGILIJNEGO
Praktycznie cały grudzień trwają w naszym internacie przygotowania do uroczystej kolacji wigilijnej. Każdy z wychowanków angażuje się zgodnie ze swoimi umiejętnościami /niektórzy nabywają nowe/. Wszyscy starają się, aby ten uroczysty wieczór wypadł jak najlepiej. Jedni przygotowują dekoracje, inni pieką ciasta, jeszcze inni mają próby przedstawienia.Pracy jest sporo, ale jak co roku wszystko będzie zapięte na ostatni guzik. Czekamy na Święta z niecierpliwością.
WYBORY W INTERNACIE
28.11.2016r odbyły się w naszym internacie wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.

Wybory były poprzedzone debatą podczas której kandydaci dokonali prezentacji własnej osoby oraz przedstawili propozycję działań, które zamierzają podjąć/jeśli zostaną wybrani/ w internacie.

Przed ogłoszeniem wyników Pani Kierownik podziękowała za pracę odchodzącemu Samorządowi.
W tym roku wygrał Norbert Popławski, tuż za nim uplasowała się Magda Kotuk, następnie Luiza Bolesta i Magda Kosakowska.
Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4
Nieaktywowany Użytkownik: 157
Najnowszy Użytkownik: MSz
 

Copyright © 2004-2011 by internat.

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2011 by Nick Jones.

Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.