Strona Główna    Linki    Kontakt    Szkolne Schronisko Młodzieżowe 16-09-2021 20:10:16
 
Nawigacja
Strona Główna
Kadra pedagogiczna
Dla Rodziców
Galeria
Plan dnia
Koszty
Regulamin internatu
O nas
Informacje o internacie
Z historii internatu
Nasze pasje
Fotografia
Origami
Rekrutacja
Zasady rekrutacji
Dokumenty do pobrania
Kontakt
ul. Tysiąclecia 15a
19-100 Mońki
tel. (0-85)716-25-24
intermon@interia.pl
ZEBRANIE DLA RODZICÓW WYCHOWANKÓW INTERNATU
ZAPROSZENIE
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów mieszkających w Internacie ZSOiZ w Mońkach na zebranie , które odbędzie się 16 III 2018r. ( piątek ) o godz. 12,30 w świetlicy internatu.
Porządek spotkania: 1. Spotkanie z Dyrektorem Szkoły i Kierownikiem Internatu 2.Rozmowy indywidualne z wychowawcami
Dorota Filewicz Kierownik Internatu ZSOiZ w Mońkach

KONFERENCJA SAMORZĄDÓW
W dniach 23-24 lutego 2018r. przedstawiciele MRI: Anna Okulczyk, Karolina Łempicka oraz Krystian Kunowski razem z wychowawcami uczestniczyli w konferencji dla przedstawicieli i opiekunów samorządów internatów i burs. Gospodarzem spotkania był Internat X LO w Białymstoku. Konferencja odbyła się pod hasłem „Styl życia a czas wolny młodzieży. Zmiany w tym zakresie oraz znaczenie wybranych form aktywności dla rozwoju i zdrowia człowieka”
Wychowankowie wspólnie z innymi przedstawicielami samorządów uczestniczyli we wspólnych zajęciach, warsztatach oraz zabawach. Była to świetna okazja do wymiany poglądów czy pomysłów dotyczących organizacji życia w internacie.
ZŁOTY UMYSŁ INTERNATU
W tym roku na zakończenie I półrocza Zarząd Młodzieżowej Rady Internatu zorganizował konkurs wiedzy „Złoty Umysł Internatu”
Ania i Karolina przeprowadziły eliminacje w obu grupach z których wyłoniono 10-ciu finalistów. Walka była zacięta i obfitowała w emocje. Ostatecznie tytuł „Złoty Umysł Internatu 2017/18” zdobyła Sylwia Dołżyk.
KALAMBURY NA WESOŁO
Dziewczęta z sekcji nauki, Magda i Patrycja przygotowały dla wszystkich mieszkańców zabawę pod hasłem „Kalambury na wesoło”. Rywalizowało ze sobą 6 drużyn które oprócz kalamburów miały do rozwiązania między innymi zagadki, rebusy. Mimo, że humory dopisywały rywalizacja między drużynami była poważna. Zwycięska drużyna otrzymała drobne upominki, a wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami.
ADOPTUJ Z SERCEM
Jako Rodzice Adopcyjni małej Grace otrzymaliśmy podziękowanie od Fundacji Kasisi przesłane przez Szymona Hołownię
Naszą Grace zaczęliśmy się opiekować gdy miała 6 miesięcy. Obecnie dziewczynka ma już cztery lata.
Pomysł na „Adopcję z sercem” powstał z inicjatywy podopiecznych pracowni plastycznej kierowanej przez panią Agnieszkę Kuczyńską. Co roku organizowany jest Kiermasz Wielkanocny z którego dochody są przeznaczane na ten właśnie cel.
PIERNIKI NA ORSZAK TRZECH KRÓLI
W tym roku po raz pierwszy zorganizowano w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Internat dla uczestników tej uroczystości przygotował słodkie pierniczki. Upiekła je pod kierunkiem pani Doroty Filewicz - Paulina Kropiewnicka, a pięknie ozdobili: Iza Żukowska i Marek Sosnowski.
KOLĘDA W INTERNACIE
4 stycznia 2018r. odwiedził nas z wizytą duszpasterską Ks. Artur Jurczak. Po wspólnej modlitwie w świetlicy Ksiądz odwiedził naszych wychowanków w ich pokojach. Ks. Artur, tak jak w ubiegłym roku obdarował wszystkich słodyczami. To była bardzo miła wizyta.
WIECZÓR WIGILIJNY W INTERNACIE


Zgodnie z tradycją Internatu, w ostatni czwartek przed feriami świątecznymi, wychowankowie, wychowawcy i zaproszeni goście spotykają się na uroczystej kolacji wigilijnej
Przygotowania do tego dnia trwały już od początku grudnia. Powstawały zaproszenia, kartki, dekoracje, przygotowywano część artystyczną, pieczono ciasta, pierniki.
To był naprawdę udany wieczór. Życzenia, wspólna kolacja, śpiewanie kolęd no i oczywiście wizyta Mikołajów. Trzeba przyznać, że tegoroczni Mikołajowie byli wyjątkowo eleganccy.
MARATON PISANIA LISTÓW
Wychowankowie internatu przyłączyli się do globalnej akcji w obronie praw człowieka organizowanej przez Amnesty International czyli do Maratonu Pisania Listów.
IDĄ ŚWIĘTA
W naszym internacie pełną parą ruszyły przygotowania do świąt. Jedni pieką pierniki, inni przygotowują dekoracje i kartki świąteczne, a jeszcze inni szykują przedstawienie. Czasu coraz mniej, ale damy radę.
MIKOŁAJKI


6 grudnia z okazji Mikołajek zawitali do naszego internatu pomocnicy Mikołaja. Mieli dla wszystkich grzecznych wychowanków słodkie upominki. Słodkości dostali wszyscy, więc wniosek może być tylko jeden ...
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4
Nieaktywowany Użytkownik: 157
Najnowszy Użytkownik: MSz
 

Copyright © 2004-2011 by internat.

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2011 by Nick Jones.

Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.